Z życia szkoły O szkoleHistoriaGronoComeniusDokumenty

Szkoła z klasąWF z klasąPodział godzinLinki edukacyjne

Ogłoszenia

Dla uczniów

Dla rodziców

Prace uczniów

Konkursy

Chronimy Dzieci

Osiągnięcia

Galeria

Szkoła na YouTube

Bezpieczny Internet

Promocja zdrowia

Archiwum

Kontakt

 

    

Program "Szkoła z klasą 2.0"


Blogowisko

Szkolny blogBlog pani DorotyBlog Marcina

Blog DawidaBlog OliBlog Ady

Blog MDJBlog JakubaBlog dziennikarek

Blog Wiktorii i ...

 


Cele programu

„Szkoła z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. To już dziesiąta edycja prowadzonej przez CEO i "Gazetę Wyborczą" akcji „Szkoła z klasą”.

Główne zadania

W roku szkolnym 2011/2012 nasz szkoła przystąpiła do programu. Będziemy starać się uzyskać certyfikat "Szkoła z klasą 2.0". W tym celu będziemy realizować szereg działań.

Najważniejsze z nich to:

  • zorganizowanie debat klasowych celem wypracowania zasad korzystania z nowoczesnych technologii;

  • zorganizowanie debaty szkolnej i wypracowanie szkolnego kodeksu 2.0;

  • zaplanowanie i zrealizowanie projektów z wykorzystaniem TIK;

  • prowadzenie przez uczniów co najmniej jednego blogu (internetowego dziennika) opisującego m. in. podejmowane w programie działania;

  • zaprezentowanie Kodeksu 2.0 i rezultatów szkolnych projektów na Festiwalu Nauki (odbędzie się on w czerwcu 2012 r. w połączeniu z Dniem Rodziny i Dniem Patronki).

Biorąc udział w projekcie chcemy pokazać uczniom, nauczycielom i rodzicom, że nowoczesne technologie mogą pomagać w nauce, mogą sprawić, że lekcje staną się ciekawsze, bardziej atrakcyjne, udowodnić, że komputer z dostępem do Internetu oraz odpowiednie programy to doskonałe narzędzie do nauki, a nie tylko do rozrywki. Pragniemy ulepszyć przepływ informacji: nauczyciel – uczeń, nauczyciel – rodzice, a także umożliwić nauczycielom i szerokiemu gronu uczniów zapoznanie się z programami, obsługą sprzętu, zasadami korzystania z dostępnych źródeł informacji.

Program będzie realizowany przez cały rok szkolny. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania, a nasi uczniowie z zaangażowaniem będą w nich uczestniczyć. Informacje o działaniach w ramach tego programu będą się ukazywać na szkolnej stronie internetowej oraz szkolnym blogu i blogach uczniowskich.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę programu: www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero

do góry